Böcek İlaçlamanın Önemi

Bulunduğumuz ortam nere olursa olsun böceklerin insan sağlığına zararlarını önlemek amacı ile böcek ilaçlama çok önemlidir. Özellikle nüfusuna oranla İstanbul böcek ilaçlama konusunda ihtiyaç bakımından başlarda yer alan bir şehrimizdir. Yaz aylarının da gelmesi ile böcekler hızla türemekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Böcek istilalarına karşı toplumumuzun büyük bir kısmı kendi aldıkları önlemler ile baş etmeye çalışıyorlar. Bu önlemler sadece anlık etki edecektir. Bir müddet sonra aynı sorun tekrar karşımıza çıkacaktır. Oysaki böcek ilaçlama işleminin hem profesyonel eller tarafından hem de periyodik aralıklarla yapılması gerekir.

Böcek İlaçlama da Profesyonellik Şart

Öncelikle ilaçlanması gereken böcek türünün tespiti gerekir. Çünkü binlerce çeşit böcek vardır ve tüm böceklerin bağışıklık sistemi de bir değildir. Bilinçsiz yapılan ilaçlamalarda istenilen sonuçları elde edemeyiz. Hem de kendi sağlığımıza ve sevdiklerimizin sağlığına zarar verme riski de bulunmaktadır. Bu yüzden işinde profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmekte yarar var.

Böcek ilaçlama yöntemleri kokulu, kokusuz ve jel yöntemleri olmak üzere çeşitlilik göstermektedir. Böcek ilaçlama sektörü eskiye göre daha teknolojik ve profesyonel bir hal aldı. Böceklere kesin çözüm arıyorsanız mutlaka profesyonel ellerden yardım alın.

Böcek ilaçlama işlemlerinden kesin sonuç almak istiyorsanız ilaçlama yapacak olan şirketin yasal izninin olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Firmanın Sağlık Bakanlığın onayı olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Yasal izni olmadan çalışan firmalara denk gelmeniz halinde gerekli yerlere ihbarınızı yapın.

Böcek İlaçlama Nerelere Yapılır?

Öncelikle gıda ile bağlantısı olan işletmelerde periyodik olarak böcek ilaçlama işlemi yapılması zorunludur. Örnek vermek gerekirse; oteller, fırınlar, gıda ile ilgili üretim veya satış yapan tüm ticarethaneler de ilaçlama zorunludur. Zorunlu olan işletmeler ilaçlama yaptırmadıkları takdirde ruhsatlarını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalırlar.

  • Evlerimizin içi,
  • Bahçelerimiz,
  • İşyerlerimiz,
  • Siteler,
  • Fabrikalar vs.

Böcek ilaçlama hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir sektördür. Böceklerin salgın hastalıklar taşıma riskini ortadan kaldırmak ilaçlama işlemi cankurtarandır.

Sizlerde kendinizin, ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmayıp biran önce profesyonel bir şirket ile iletişime geçin.

Tarifi PaylaşınShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookEmail this to someonePin on PinterestTweet about this on Twitter

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.